BB-Rami oli kuolla rajussa onnettomuudessa

Big Brother -taloon sunnuntaina muuttanut BB-Rami on ehtinyt elämänsä aikana kokea yhtä ja toista. Hän on ollut useampiakin kertoja vaarallisissa onnettomuuksissa, ja talon asukkaat kuuntelivatkin eilen hänen kertomuksiaan haltioissaan.

------

Rami kertoi muun muassa miten hän joutui aikoinaan rajuun junaonnettomuuteen tasoristeyksessä, jossa oli hyvä näkyvyys. Mies itsekin ihmetteli yhä tapahtunutta.

– Sitä on vaikea käsittää. Mut niitä tapahtuu vuosittain. Siis niitä risteysonnettomuuksia useampia ja ihmisiä kuolee. Se oli vielä ihan peltoaukea, Rami totesi.

– Ohhoh, kuinka lujaa ne junat siitä kulkevat? Sebastian kysyi.

– Mun mielestä siinä on 80 kilometrin rajoitus, Rami totesi.

– Kyllähän silloin pitäisi päästä siitä, Sebastian ihmetteli.

– Niin. Pitäis pitäis, Rami naureskeli.

BB-Suvi kuunteli keskittyneenä miesten jutustelua ja totesi, että Ramilla oli käynyt äärimmäisen hyvä tuuri.

– No siinä oli enemmän kuin tuuria. Siinä oli suojelusenkeleitä. Niitä on kulutettu. Niitä suojelusenkeleitä on kulutettu, Rami totesi.