Moottoriajoneuvojen saralla tapahtuu runsaasti kehitystä, mutta mitään kovin suuria mullistuksia alalla ei ole tehty lähes sataan vuoteen. Autoissa on edelleen neljä pyörää ja moottoripyörissä kaksi. Tai ei ehkä sittenkään.

Nyt maailmalla on nimittäin esitelty hauskannäköinen yksipyöräinen moottoripyörä. RYNO Motors -yhtiön valmistama moottoripyörä käyttää voimanlähteenään akkuja. Kyseessä on vielä kehitysasteella oleva prototyyppi, jonka huippunopeus on nykyisin 25 kilometriä tunnissa.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.