Meksikolaissyntyinen Salma Hayek on tehnyt pitkän linjan uran Hollywoodissa, eikä hän näytä hidastamisen merkkejä. Viime vuosina Everly-toimintaelokuvassa ja Grown Ups 2 -komediassa esiintynyt tähti tunnetaan myös näyttävästä ulkonäöstään. Nyt hän on edustanut julkkisbileissä Los Angelesissa.
Salma kuvattiin eilen osallistumassa LACMA 2015 Art + Film Gala -tapahtumaan, joka järjestettiin taidemuseossa Los Angelesissa. Hayekin asuvalinta oli osuva, sillä se nosti hänen povensa kuin tarjottimelle, eikä siksi jäänyt varmasti keneltään huomaamatta.
Salma Hayek meni vuonna 2009 naimisiin miljardööri Fracois-Henri Pinaultin kanssa. Näyttelijätär kutsuu aviopuolisioaan täydelliseksi mieheksi, ja kertoo tämän rohkaisseen häntä palaamaan näyttelemisen pariin pariskunnan lapsen syntymän jälkeen. Guyism-sivusto valisi Salma Hayekin taannoin seksikkäimmäksi yli 40-vuotiaaksi näyttelijättäreksi. Äskettäin Hayek nähtiin Allure-lehden kuvissa yläosattomissa, peittäen rintansa vain käsillään. Tähti kertoi lehdessä rakkauselämästään.


Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Salma Hayek tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.
.