Kissan varjokuva hämmästyttää somessa: ”Varjolla silmät?”

Viihdeuutiset Toimittaja:

Sosiaalisessa mediassa levinneessä kuvassa nähdään Pete-niminen kissa, joka istuu kotinsa ulko-ovella aurinkoisena päivänä. Valo näyttää luovan kissan viereen tumman varjon, jolla on pahaenteiset silmät.

Kyseessä ei ole kuitenkaan Pete-kissan varjo, vaan lemmikkieläimen veli, Sully. Monet some-käyttäjät ovat kuitenkin erehtyneet luulemaan pikimustaa kissaa nopeasti lajitoverinsa varjoksi. Kuvan jakoi verkossa kissojen omistaja, Reddit-käyttäjä Nautral_distortion.

– Meidän olisi pitänyt nimetä kissa Varjoksi, lemmikkieläimen omistaja totesi.

– Olin juuri kirjoittamassa huono Photoshop-muokkaus, kun tajusin…, kirjoitti yksi kuvaa kommentoineista Imgur-sivustolla.

View post on imgur.com

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.