Uneliain kissanpentu löytyi – ei ole pysyä hereillä

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Jokainen tietää tunteen, kun uni on tulossa, mutta ei millään malttaisi käydä petiin pötköttämään. Joskus on myös tilanteita, joissa ei voi nukkua, vaikka haluaisi. Tuolloin ainoa ratkaisu on nuokkua paikallaan.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Tämä ei ole pelkästään ihmisten ongelma – myös eläimet sinnittelevät välillä hereillä, vaikka ovat torkahtamassa pystyyn. Nyt eräälle YouTube-videolle on tallennettu suloisin näky vähään aikaan. Siinä nähdään unelias kissanpentu.

Karvatassu yrittää pysyä hereillä, mutta unimaailma vetää sitä liiaksi puoleensa. Lopulta katin täytyy luovuttaa ja alkaa vetelemään sikeitä. Onneksi hän voi uinahtaa mukavaan lämpimään paikkaan omistajansa polvelle.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.