Jennifer Lawrence uudessa Dior-kampanjassa: ”Jokaisen tulisi olla feministi”

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Nälkäpeli-elokuvien näyttelijätär Jennifer Lawrence on toiminut vaihtelevasti Diorin mainoskasvona vuodesta 2012 lähtien. Nyt hän on jälleen poseerannut Diorin uusimmassa mainoskampanjassa, jossa on hyvin vahva sanoma.

26-vuotias Jennifer Lawrence poseerasi Diorin 2017 syksyn mustavalkoisissa mainoskuvissa, joissa Lawrencella oli rento ja hieman rokimpi tyyli, jossa etenkin kuristajakaulakorut henkivät 90-lukua. Naisella oli kuvassa yllään myös valkoinen lyhythihainen paita, jossa luki teksti: ”We should all be feminists”.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Tasa-arvoa ylistävän kampanjan kasvoksi Jennifer Lawrence sopii täydellisesti. Vaatemalliston on suunnitellut Daily Mail -lehden mukaan Maria Grazia Chiuri, ja kauniit kuvat on valokuvannut ranskalainen kuvaaja Brigitte Lacombe.

Twitter
Twitter

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.