Mies sitoi 6 kumivenettä päällekkäin – ja syöksyi koskeen!

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Koskenlasu on jo sellaisenaan hurja ja toisinaan vaarallinenkin laji, mutta ei Covey Baackille. Mies kehitteli vielä tavanomaista haastavamman ja vaarallisemaan tavan harrastaa laskea koskea pitkin.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Baack päätti sitoa kuusi kumivenettä yhteen luodakseen lähes kolme metriä korkean lautan. Lopputuloksena syntyvä vene vaikuttaa erittäin vaaralliselta, sillä se näyttää kaatuvan hetkenä minä hyvänsä.

Covey Baack on kuitenkin erittäin kokenut koskenlaskija. Hän onnistuu ohjaamaan hirviölauttaa haastavassakin ympäristössä. Mies pääsee maaliin asti ilman, että veneet kaatuisivat tai hän itse lentäisi kohti koskesta pilkottavia teräviä kiviä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.