Vaarallinen näky videolle – mies roikkui junan tuulilasissa

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Australian Perthissä todistetiin taannoin tilannetta, joka olisi saattanut päättyä erittäin huonosti. 23-vuotias mies matkusti liikkuvan junan mukana pitelemällä kiinni sen tuulilasinpyyhkijästä.

Näky ikuistettiin videoksi junan vierellä ajaneen autoilijan toimesta. Mies onnistui pysyttelemään kiinni tuulilasinpyyhkijässä, vaikka juna saavutti 110 kilometrin tuntivauhdin.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Silminnäkijät ilmoittivat asiasta paikallisille joukkoliikenneviranomaisille, PTA:lle. Mies pidätettiin junan pysähdyttyä seuraavalle asemalle. ABC-uutissivuston mukaan hänet on toimitettu sairaalaan mielentilatutkimukseen.

– Hän piteli kiinni tuulilasinpyyhkijästä. Jos mies olisi tippunut, olisi hän todennäköisesti kuollut tai vähintään loukkaantunut pahasti, PTA:n edustaja kuvaili.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.