Hugh Jackman vaatii: ”Koe-esiintymiset pois hotellihuoneista!”

Viime vuonna villinnyt Me Too -kampanja paljasti viihdemaailmassa vuosikymmenten ajan tapahtuneet väärinkäytökset. Wolverine-roolistaan tunnettu 49-vuotias toimintatähti Hugh Jackman ihmettelee, miksi koe-esiintymisiä pidetään ylipäätään hotellihuoneissa.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

– Koe-esiintymistä ei tulisi koskaan järjestää ilman kolmannen henkilön läsnäoloa. Tapaamista ei tulisi järjestää hotellihuoneeseen. Hotellihuone on periaatteessa makuuhuone, eikö vaan? Miksi tapaamisen pitäisi koskaan olla siellä? Uskon, että monet ovat toiveikkaita, että tässä voisi nyt olla yleinen muutos parempaan, Hugh Jackman kertoi Australian GQ-lehdelle.

Kerroimme taannoin, että Hugh Jackman on ollut naimisissa vaimonsa Deborra-Lee Furnessin kanssa 21 vuotta. Pariskunta hehkuttaa rakkauttaan edelleen. He tiesivät olevansa toistensa sydämenvalitut, koska pystyivät olemaan luonnollisesti omana itsenään alusta asti.

https://www.instagram.com/p/BjYTKrthoGb/?taken-by=gqaustralia

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.