Viinibaarin edessä on proseccoa tarjoileva pankkiautomaatti

Matkailu Ruoka Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Miltä kuulostaisi pankkiautomaatti, joka käteisen sijaan laadukasta kuplivaa juomaa? Sellaisen käyttäminen on nyt mahdollista Lontoossa, sopivasti tipattoman tammikuun päätyttyä.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Lontoon kahdeksas Vagabond-viiniravintola on avattu vanhan pankin tiloihin. Ravintola keksi uutta käyttöä myös rakennuksen ulkopuolella sijaitsevalle pankkiautomaatille. Se muutettiin prosecco-kuohuviiniä tarjoilevaksi automaatiksi.

Automaatista tarjoiltiin proseccoa ilmaiseksi baarin avajaispäivänä 30. tammikuuta. Sen jälkeen juomasta on täytynyt maksaa. Mikäli prosecco ei ole suosikkijuoma, löytyy Vagabondin listalta Forbes-lehden mukaan 160 erilaista viiniä.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , , , tai laajemmin aihealueesta Matkailu Ruoka.