Suosikkiräppäri vaihtoi nimeä – Tuuttimörkö on nyt Ex Tuuttiz

Viihdeuutiset Toimittaja:

Suomalaisräppäri Tuuttimörkö ei ole enää Tuuttimörkö. Hiphop-muusikko on ilmoittanut hänen artistinimensä olevan nykyään Ex Tuuttiz.

Nimenvaihdos paljastettiin virallisesti räppärin sosiaalisessa mediassa julkaiseman videon muodossa. Entisen Tuuttimörön fanit ovat tosin saattaneet huomata artistin vaihtaneen nimensä uuteen muotoon suoratoistopalveluissa jo jonkin aikaa sitten.

Ex Tuuttiz tulee Rumban mukaan julkaisemaan uuden kappaleen 19. helmikuuta, ja Johanna Kustannuksen kautta ulos tuleva uusi albumi on luvassa toukokuussa. Räppärin edellinen levy, Monsp Recordsin julkaisema Kromihammas ilmestyi elokuussa 2016.

Voit lukea lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.