Suomen Diili-ohjelman viimeisimmän tuotantokauden voittajaksi kruunattiin taannoin Sointu Borg, joka ansaitsi voitollaan kehitysjohtajan paikan Jaajo Linnonmaan konsernissa, minkä lisäksi nainen tulee vetämään uutta Fundly-nimistä yritystä.
Tällä kertaa Sointu on osallistunut Kultainen Venla -gaalaan yhdessä muiden julkkistähtien kanssa, mutta erottunut joukosta edukseen. Kurvikas kaunotar oli nimittäin pukeutunut tyrmäävän näyttävään tummaan iltapukuun.
Sointu kommentoi äskettäin Sensuroimaton Päivärinta -ohjelmassa kauneusihanteita ja etenkin 28-vuotiaan kauppatieteiden maisterin silikonirinnat. Borg kertoi, että yliopistolla rintoja ihmeteltiin, kun nainen eräänä päivänä saapui luennolle huomattavasti aikaisempaa suurempien rintojen kanssa.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Sointu Borg tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.