Ohhoh, kaupunki muuttaa nimensä Taylor Swiftin kunniaksi

Taylor Swift julkaisi viime marraskuussa lähtevänsä uudelle kiertueelle. Kiertueen nimi on Taylor Swift | The Eras Tour, ja artisti on kertonut konserttien olevan kuin matka lähi hänen vanhan ja uuden tuotantonsa läpi. Kiertueen ensimmäisessä osassa tähti konsertoi Yhdysvalloissa.

------

Kiertue alkaa Arizonasta kun tähti konsertoi kahden päivän ajan Glendalessa. Nyt Glendalen pormestari Jerry P. Weiers on ilmoittanut People-sivuston mukaan, että he muuttavat kaupungin nimen Taylor Swiftin kunniaksi konserttipäivien ajaksi.

Kaupunki haluaa kunnianosoituksena Taylor Swiftille muuttaa Glendalen nimen kahden vuorokauden ajaksi kun tähti konsertoi 17.-18. maaliskuuta heidän kaupungissaan. Uutta nimeä ei ole vielä paljastettu, mutta se tullaan tiedottamaan pormestarin toimesta 13. maaliskuuta eli konserttia edeltävänä maanantaina.