Hyvinkäällä heinäkuussa järjestettävän SuomiLive-festivaalin lippujen hintoja on laskettu roimalla kädellä. Esimerkiksi aikaisemmin 99,90 euroa maksaneen kahden päivän lipun saa nyt 29,90 euron hintaan.
– Festareiden ennakkolipunmyynti on poikkeuksellisen nihkeää tänä kesänä, joten päätimme ottaa härkää sarvista ja tempaista oikein urakalla. Pudotamme lippujen hinnat alle puoleen alkuperäisestä, festivaalin tiedotteessa kerrotaan.
Hyvinkään SuomiLiveen jo lipun ostaneisiin tullaan tiedotteen mukaan olemaan yhteydessä. Myös heille hyvitetään hintaerotus. SuomiLive järjestetään Hyvinkäällä 14.-15. heinäkuuta. Esiintymässä ovat muun muassa Samuli Edelmann, Teflon Brothers, Eini, Jannika B, Happoradio ja Reino Nordin.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten festivaali, Hyvinkää tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.