Nuorelle parikymppiselle miehen alulle luulisi olevan helppoa voittaa 70-vuotias papparainen kädenväännössä. Nyt tällainen tilanne on kuitenkin kääntynyt yllättäen aivan päälaelleen, kun opiskelijapoika koki karvaan tappion oppilaitoksessaan.

Utahin yliopistossa opiskeleva nuori mies haastoi 70-vuotiaan äidinkielen professorinsa kädenvääntöön, ja proffa otti innoissaan haasteen vastaan. Nuoruus ei tällä kertaa yhdistynytkään voimaan, sillä oikea tekniikka ratkaisi lopulta pelin yllättäen professorin puolelle.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten koulu tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.