Halpojen ja kevyiden videokameroiden yleistymisen myötä internetissä on nähdään jatkuvasti videoita, joissa hurjapäät kiipeilevät mitä korkeampien rakennuksien huipulle kuvaten samalla suoritustaan.

Näistä videoista välittyy usein todellinen vaaran tunne, eikä niitä voi suositella korkeiden paikkojen kammosta kärsiville. Tuoreella Youtube-videolla tapaamme kolme nuorta, jotka ovat syystä tai toisesta päätyneet kiipeämään korkean pilvenpiirtäjän huipulle.
Kaksi nuorista syö huipulla rennosti eväsbanaanejaan samalla kun kolmas kuvaa tilannetta kepin päässä olevalla kameralla. Hurjinta videolla on se, ettei näkymää kuvaava nuori mies näytä pitelevän mistään kiinni.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten kerrostalo, pilvenpiirtäjä tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.