Harry Potterina tutuksi tullut näyttelijä Daniel Radcliffe ja Billy Elliot-leffasta tuttu Jamie Bell kisaavat roolista nuoreksi James Bondiksi. Vasta suunnitteluvaiheessa olevassa elokuvassa tullaan näkemään James Bond teinivuosinaan.
Elokuvan tarina tulee perustuu Silver Fin -nimiseen kirjaan, jonka on kirjoittanut brittikirjailija Charlie Highson. Siinä 13-vuotias Bond opiskelee Etonin hienostokoulussa. Leffan tuottajat ovat kuitenkin nostamassa Bondin ikää 16-vuoteen, jotta 16-vuotias Radcliffe tai 19-vuotias Bell voisivat näytellä roolissa.
Vauhdikkaassa tarinassa nuori James Bond ratkoo mm. murhia.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.