Muotoilija tekee koruja lasten piirustuksista

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Lasten piirustuskyky kehittyy iän myötä, ja alussa paperille muodostuu vain epämääräisiä kuvioita. Lasten töherryksiä voi askarrella korteiksi ja tauluiksi. Nyt niistä valmistetaan koruja.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Tasarim Takarim valmistaa lasten piirustuksista koruja. Pikkuväen piirustukset muuttuvat kaulakoruiksi ja mielikuvitukselliset kuviot saavat uudenlaisen elämän. Koruja ja taide-esineitä voi tilata Etsy-verkkokaupan kautta.

Istanbulilainen korumuotoilija valmistaa hahmoja käsin hopeasta ja kullasta. Kaulaketjun riipuksen saa tilattua kolmessa eri kokoluokassa. Ketjun pituus vaihtelee 40-55 senttimetrin välillä.

YouTube
YouTube

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.