Omituinen näky lentokoneen ikkunasta – pilvien keskellä kohosi masto

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Redditiin on julkaistu kuva, jonka oli ottanut Malagasta Bristoliin matkalla ollut lentomatkustaja. Hän oli nähnyt pilvien seassa kohonneen tangon ja ikuisti sen otoksiinsa. Lentokone oli ollut kuvan ottamisaikaan noin 1,4 kilometrin korkeudessa.

Kuvan ottanut mies väitti, että lentokone oli ollut meren yläpuolella kuvan ottamisen aikaan. Osa redditoreista kuitenkin uskoo, että kuviin olisi ikuistunut Englannin Somersetissä sijaitseva televisiomasto. Masto on 293 metriä pitkä.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Osa kommentoijista väittää, että kuva on otettu naarmuisen ikkunan läpi, eikä taivaalla näy tangon tankoa. Kuva on otettu valoisan aamupäivän aikana. Yöpimeällä mastosta olisi todennäköisesti loistanut valoja.

http://imgur.com/a/bQEVF

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.