BB-Petri Ninolle: ”Et tule voittamaan etkä ole finaalissa”

Big Brother Toimittaja:

Big Brother -talossa tunnelmat ovat kiristyneet entisestään Ellinooran eilisen häädön seurauksena. Erityisesti BB-Petri on ryhtynyt manaamaan muita asukkaita ulos talosta. Aiemmin hän ilmoitti, että Marikan olisi pitänyt pudota sunnuntaina.

Tänään aamupäivällä puhe kääntyi asukkaiden raha-asioihin, ja erityisesti BB-Nino valitteli velkakierrettään ja pohti kuinka hänen raha-asioitaan hoidetaan ulkomaailmassa. Petri ilmoitti samalla Ninolle, että hänen ei kannata stressata asiasta, koska pian hän on taas ulkona talosta.

– Voin kertoa, että et tule voittamaan etkä ole finaalissa. Voin sanoa että sut on niin nähty, eikä kukaan jaksa enää katsoa sua. Vaihda CD:tä, Petri totesi muiden yllätykseksi eikä vaikuttanut sanovan sitä pelkästään huumorimielessä.

Hetken hiljaisuuden jälkeen keskustelu jatkui, mutta Nino kieltäytyi jatkamasta keskustelua hänen omista raha-asioistaan. Puhe siirtyi Satun asuntoon, jonka hän saa ensi vuonna maksettua omakseen. Erityisesti BB-Niko nosti seinäjokelaiselle hattua saavutuksesta.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Big Brother -osioistamme.