BB: Petri toivoo Marikan putoamista: ”Noussut menestys hattuun”

Tunnelmat kiristyvät edelleen Big Brother -talossa. Marikan jatkuva hössöttäminen ja säheltäminen hermostuttaa Petriä. Häätöäänestyksen jälkeiset tunnelmat olivat Petrillä pinnassa, ja päiväkirjahuoneessa kuultiin hänen mielipiteensä tilanteesta.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

– Ärsyttää ihan sikana, jos rehellisiä ollaan niin kyllä mieluummin Marika olisi saanut pudota kuin Ellinoora. Marikalla on noussut menestys hattuun ja Nino heittää oikein vettä kiukaalle, Petri valitti.

Mies kertoi kyllästyneensä Marikan jatkuvaat häsäykseen ja hössöttämiseen, ja mies haluaisi tämän jo lähtevän kotiin. Toistuvasti häätoäänestyksissä ollut Marika herättää negatiivisa tunteita myös Kseniassa, sillä hän kokee Marikan voittavan hänet leikiten.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Big Brother.