Huippumalli onkin naimisissa – salahäät Italiassa

Maailmankuulu huippumalli Kate Moss joutui keväällä murtovarkaiden uhriksi, kun hänen kotiinsa murtautuneet roistot varastivat arvotaidetta. Pahaksi onneksi parin päivän kuluttua asunnossa oli mittava vesivahinko. Onneksi mallin elämä ei ole täynnä pelkkiä vastoinkäymisiä, ja tämä käy ilmi tuoreesta kohu-uutisesta.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Radar Online -verkkojulkaisu kertoo nyt yllättävän uutisen Kate Mossista. Mallikaunotar ja hänen kihlattunsa Jamie Hince katkaisivat nimittäin Hollywoodin pahan avioerobuumin omilla häillään. Häitä on kylläkin juhlittu jo elokuussa, ja tieto tapahtuneesta on vasta nyt vuotanut julkisuuteen.

Häät vietettiin Sisiliassa erittäin salaisessa seremoniassa, ja paikalla olivat vain ystävät ja sukulaiset, sekä mallin seitsemänvuotias tytär isänsä Jefferson Hackin kanssa. Kaunotar itse oli pukeutunut perinteiseen valkeaan pukuun, mutta hän oli avojaloin.

Pariskunta esiteltiin vuonna 2007 toisilleen Jude Lawn ex-vaimo Sadie Frostin toimesta, Kills-konsertin takahuoneessa. Tämä tapahtui vain kolme kuukautta sen jälkeen, kun Moss oli eronnut rokkari Pete Dohertysta.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.