Tyrmistyttävä isku – nainen heitti kuumaa rasvaa kaverinsa päälle

Uutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Amerikkalainen Charlene Thompson oli suuttunut tuttavalleen Ohion Mount Airyssa sijaitsevassa kotitaloudessa. 61-vuotias raivotar oli heittänyt kuumat rasvat ystävänsä päälle. Uhri sai vakavia palovammoja. Kuuma rasva poltti Thompsonin uhrin käsivarsia ja selkää.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Hyökkäys johtui kaksikon välille syntyneestä erimielisyydestä. Thompson on poliisin vanha tuttu. Charlene Thompson oli etsintäkuulutettu ennen hyökkäystä ja hänestä oli tehty kaksi erillistä pidätysmääräystä, WXIX-TV uutisoi.

Hän tulee viettämään pitkän ajan vankilassa, koska kuuma rasva aiheutti pitkäaikaisia ja vaikeita palovammoja uhrilleen.

Poliisi

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Uutiset -osioistamme.