Harva ihminen on 90 vuoden ikää lähestyessään yhtä notkea kuin nuorena. Tämä ei kuitenkaan haittaa enää Bill-nimisen viljelijän työskentelyä, kiitos hänen poikansa.
Jo 89-vuotiaalla Billillä on ollut vaikeuksia päästä traktorinsa sisään. Sen ohjaamo nimittäin sijaitsee aivan liian korkealla, eikä sisälle kiipeäminen sujunut vanhukselta enää helposti.
Onneksi Billin poika keksi kuitenkin nokkelan ratkaisun ongelmaan. Hän rakensi traktoriin pienikokoisen hissin, minkä ansiosta sisään kiipeäminen sujuu helposti. Keksintöä esiteltiin Facebookissa jaetulla videolla, joka on kerännyt noin viikon aikana jo yli kaksi miljoonaa katselukertaa.
https://www.facebook.com/355675551421/videos/172979477344464/?v=172979477344464
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten traktori, vanhus tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.
 
				 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							 
							