Yhdysvaltalainen räppäri Post Malone on tekemässä uutta aluevaltausta. Tähti lanseeraa tänä kesänä oman roseeviininsä.
Maison No. 9 -niminen viini syntyi räppärin, Global Brand Equities-yhtiön James Morrisseyn ja musiikkimanageri Dre Londonin yhteistyön tuloksena. Kolmikko maisteli 50 erilaista viiniä Ranskan Provencessa sijaitsevalla viinitilalla. Miehet kehittelivät työnsä pohjalta pinkin juoman, jonka aromia kuvaillaan Delish-sivuston mukaan sekoitukseksi ananasta, päärynää, mansikkaa ja ranskalaisia jälkiruokia.
Post Malonen mukaan Maison No. 9 menee sulavasti alas, ja hän uskoo faniensa rakastavan sitä. Roseeviini saapuu markkinoille Yhdysvalloissa kesäkuun aikana 22, 45 ja 90 dollarin hintalapuilla varustettuna.
https://www.instagram.com/p/CAIYBkDJtcf/
https://www.instagram.com/p/CAI0JpEj48t/
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Post Malone, roseeviini tai laajemmin samasta aihealueesta Ruoka, Viihdeuutiset -osioistamme.