Poliisi etsii sijoituspaikastaan Kouvolasta 10. lokakuuta poistunutta 15-vuotiasta Aatosta. Aatoksen tiedetään liikkuneen Helsingin alueella ja Espoossa ainakin Leppävaaran alueella.
Nyt Aatoksen epäillään poistuneen pääkaupunkiseudulta. Aatos on 183 senttimetriä pitkä ja erittäin hoikka. Kadotessaan Aatoksella oli yllään mustat takki, huppari ja housut sekä valkoiset jalkineet.
Havainnot Aatoksesta pyydetään ilmoittamaan suoraan viranomaisille. Vinkit voi lähettää sähköpostitse vakivaltarikosyksikko.helsinki@poliisi.fi tai Whatsappilla numeroon 046 922 4651.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Poliisi Suomi tai laajemmin samasta aihealueesta Uutiset -osioistamme.