Poptähti Justin Bieber on saanut korontartunnan kesken maailmankiertueensa. Laulaja joutui positiivisen testituloksen vuoksi perumaan jo ainakin yhden suurkonserttinsa Las Vegasissa sunnuntaina 20. helmikuuta.
– Joudumme valitettavasti siirtämään sunnuntain Las Vegasin esiintymisen Justice World Tour -kiertueella ilmenneiden positiivisten koronatestitulosten vuoksi. Justin on tietenkin pettynyt suuresti, mutta hänen työryhmänsä sekä faniensa terveys ja turvallisuus ovat aina hänen ykkösprioriteettejä, tiedotteessa kerrottiin.
Bieber voi TMZ-sivuston mukaan koronatartunnasta huolimatta hyvin. Las Vegasin esiintyminen siirtyi peruuntumisen vuoksi kesäkuulle. Bieberin oli määrä esiintyä lähipäivinä myös Arizonassa ja Kaliforniassa, mutta toistaiseksi kyseisten keikkojen kohtalo ei ole tiedossa.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Justin Bieber tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.