Nainen luuli murtovarkaan iskeneen kotiinsa – löysikin suomuisen tunkeilijan

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Murtovarkauden uhriksi joutumista epäillyt nainen löysikin kotoaan hieman toisenlaisen kutsumattoman vieraan. Hänen kotiinsa oli jollain tavalla eksynyt suurikokoinen pytonkäärme.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Australian Queenslandissa sijaitsevassa Genviewissä asuva nainen oli järkyttynyt kuullessaan kotinsa keittiöstä hajoavan lasin äänen. Hän epäili jonkun murtautuneen kotiinsa ja soitti poliisiin. Murtovarkaan sijaan äänen aiheuttajaksi osoittautui ruokakomerossa lymyillyt mattopyton.

Poliisin sijaan ongelmaa ratkomaan saapui ammattilainen käärmeenkäsittelijä Stuart McKenzie. Hän nappasi matelijan ja vapautti sen takaisin luontoon. Matelijaongelmiin erikoistuneen Sunshine Coast Snake Catchers 24/7 -yhtiön mukaan kyseinen ilta oli alueella käärmeille vilkas, minkä seurauksena matelijoita päätyi luikertelemaan myös ihmisten koteihin.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.