Janni Hussi hoiti Sointu Borgille kunnon kyydit: ”Älyttömän kreisiä”

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Jyväskylässä on kaasuteltu tänä viikonloppuna perinteisiä ralleja, ja mukana menossa on ollut myös monia julkkiksia. Poikkeuksen tekee Janni Hussi, joka on töissä kilpa-autossa Jari-Matti Latvalan kartanlukijana. Rallin tiimellyksessä Hussi ehti järjestää Sointu Borgille kunnon kyydit, joita hän nyt äimistelee somessa.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

– Hävisin vedon Hussille, kuulijat pääsi äänestään ja eilen oli jännät paikat Shakedownissa. Hatunnosto kaikille ammattilaisille! Älyttömän kreisiä istua kyydissä. Miten kuskit ja kartturit pystyy operoimaan tämmösissä avaruussukkuloissa näissä nopeuksissa, EN YMMÄRRÄ! Respect. Reaktiokoostetta tulilla podiin, kävi mielessä pinkoo metsään piiloon ennen h-hetkeä. Tunnelma välittyy varmaan kuvista, Sointu Borg kirjoittaa.

Diili-ohjelmasta kaikelle kansalle tutuksi tullut Sointu Borg vetää nykyisin omaa Sointu Borg & Tyrkyt -realitysarjaansa, jossa hän etsii sometaivaan kaupallisen vaikuttamisen tähteä. Lisäksi hän on palkittu puhuja, joka saa yleisön kuin yleisön innostumaan.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.