MM-kultajuhlien asu oli liikaa? Somessa hämmästellään

Viihdeuutiset Toimittaja:

Kerroimme aiemmin tänään miten Leijonien kunniaksi maanantaina Helsingin Olympiastadionilla järjestetyissä mestaruusjuhlissa nähtiin esiintymässä myös suosikkilaulaja Nelli Matula.

Noin 80 000 katsojalle esiintynyt artisti kutsui kanssaan lavalle myös toisen artistin, Olgan. Olgan asuvalinta on nyt aiheuttanut joissain katsojissa hieman ihmetystä, sillä hänellä ei ollut kaikkien mielestä tarpeeksi yllään.

Liian vähän mestaruusjuhliin?

Niukkuudestaan huolimatta varsin Suomi-henkisessä asussa Olga nähtiin siis lavalla esiintymässä yhdessä Matulan kanssa. Lisäksi hänet nähtiin Nellin omassa somepäivityksessä, jonka voit katsoa tästä.

Aiemmin Salatut elämät -sarjassa nähty Olga julkaisi itse sosiaalisessa mediassa vauhdikkaan videon, jossa hän juhli mestaruutta tapahtuman backstagella yhdessä Erika Vikmanin ja Käärijän kanssa. Heitä Olga kutsui Suomen kuninkaallisiksi. Lisäksi esiintymässä nähtiin esimerkiksi JVG, Arttu Wiskari ja Paula Vesala.

Olga itse kertoi sosiaalisessa mediassa olleensa ensin koko päivän treeneissä sekä meikanneensa ja pukeutuneensa mestaruusjuhlia varten vasta autossa. Hän totesi, että esiintymisvaatteet oli käyty hakemassa hänelle muiden toimesta.

Mitään kovin suurta mielensäpahoittamista tilanteesta tuskin oli saavutettavissa, sillä kyseinen asuvalinta on melko tuttu esimerkiksi rannoilta.

Mitään kovin suurta mielensäpahoittamista tilanteesta tuskin oli saavutettavissa.

Kritiikki kohdistuikin pääosin tilaisuuden arvokkaaseen luonteeseen ja asun sopivuuteen juuri siihen tilanteeseen. Olgalla oli kuitenkin mukana ja välillä yllään myös perinteinen Leijonien pelipaita.

Olga voitti tänä vuonna Emma Gaalassa Vuoden Pop -palkinnon. Viime vuonna hän julkaisi esikoislevynsä, jonka nimi on Saint Olga.

Voit lukea lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.