Deittisivuston ulkomainos meni liian pitkälle – tämä näky vihastuttaa

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Mainonnassa ja markkinoinnissa on päätarkoitus saada tuote ja tuotemerkki mahdollisimman hyvin oikean kohderyhmän mieliin. Aika ajoin tässä tapahtuu kuitenkin ylilyöntejä, jotka lähinnä ärsyttävät ihmisiä. Toisaalta ainakin huomio on silloin taattu.

Kuva: Splash

Parhaillaan Hollywoodissa päivitellään deittisivusto Cougarlife.comin ulkomainosta, joka on mennyt monien mielestä liian pitkälle. Maineikkaan Sunser Boulevardin varrella sijaitsevassa mainostaulussa keikistelee vähäpukeinen nainen. Kuvan sijaan ihmisiä on ärsyttänyt mainoksen teksti, jossa ”kaikki kusipäät” toivotetaan tervetulleeksi verkkopalveluuun.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.