Mainonnassa ja markkinoinnissa on päätarkoitus saada tuote ja tuotemerkki mahdollisimman hyvin oikean kohderyhmän mieliin. Aika ajoin tässä tapahtuu kuitenkin ylilyöntejä, jotka lähinnä ärsyttävät ihmisiä. Toisaalta ainakin huomio on silloin taattu.

Parhaillaan Hollywoodissa päivitellään deittisivusto Cougarlife.comin ulkomainosta, joka on mennyt monien mielestä liian pitkälle. Maineikkaan Sunser Boulevardin varrella sijaitsevassa mainostaulussa keikistelee vähäpukeinen nainen. Kuvan sijaan ihmisiä on ärsyttänyt mainoksen teksti, jossa ”kaikki kusipäät” toivotetaan tervetulleeksi verkkopalveluuun.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.