Räppäreiden videoilla on totuttu näkemään kultakäätyjä, luksusautoja ja muhkeita peppuja. Musiikkibisnekseen pyrkii yhä nuorempia tähdenalkuja, joista osa on valmis tekemään mitä tahansa julkisuuden eteen. Nyt eräs 6-vuotias räppäri shokeeraa uudella musiikkivideollaan.
Floridalainen räppäri Albert julkaisi äskettäin uuden Booty Pop -musiikkivideonsa. 6-vuotias poika elehtii videolla varttuneempien räppäreiden tavoin ja laulaa naisten pepuista. Hän kutsuu naisia strippareiksi ja tanssii heidän kanssaan uima-altaalla.
Videota voi huoleti kutsua härskiksi, sillä naiset heiluttelevat bikinipeppujaan 6-vuotiaan pikkumiehen kasvojen edessä. Albertin vesipyssyleikit voi myös tulkita seksuaalisesti vihjailevaksi leikittelyksi. Video saanut ristiriitaisen vastaanoton ja sitä on jo syytetty pedofiliaan kannustavaksi.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten bikinit tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.