Matt Damon sittenkin vielä Bournen rooliin

Hyvin menestynyt Medusan sinetti -elokuvan päätähti Matt Damon on ilmoittanut jo kauan sitten, että leffasarjan kolmas osa jää hänen viimeiseksi Jason Bournen roolikseen.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Nyt tähti on kuitenkin muuttanut mielensä elokuvan menestyksen myötä. Tällä hetkellä Damon harkitsee nimittäin vielä yhden Bourne -elokuvan tekemistä, mutta paluuta ei kuitenkaan nähdä vielä lähimmän kymmenen vuoden aikana.

– Jos Paul Greengrass soittaa minulle kymmenen vuoden kuluttua ja ilmoittaa keksineensä keinon palauttaa Bournen vielä valkokankaalle, niin lupaan palata, Damon kertoi New York Daily News -lehdelle.

Lue Medusan sinetti -elokuvan arvostelu tästä!

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.