Sacha Baron Cohenin tuorein elokuva Bruno on saanut suomalaiset hyvin liikkeelle. Häpeilemätön ylikorostetun homoseksuaali muotitoimittaja on saanut viidessä viikossa jo yli 100.000 katsojaa.
Elokuva on levitetty Suomessa 35 kopiolla ja se on kesän kolmanneksi katsotuin elokuva Suomessa. Bruno ei ole vain komedia, vaan myös sosiaalinen kokeilu Amerikasta homofobisena kansakuntana.
Ensin Boratin ja nyt Brunon hahmossa seikkaileva koomikko tuli aiemmin tunnetuksi Ali G -hahmollaan ja seuraavaksi työn alla on alustavien tietojen mukaan Euroviisuihin tavalla tai toisella liittyvä uusi hahmo.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.