Shakiran hurja tiimalasivartalo

Poptähti Shakira julkaisee näinä päivinä uuden She Wolf -albuminsa ympäri maailmaa. Samalla neitokainen on nähty aikaisempaa enemmän edustamassa myös julkkisjuhlien punaisilla matoilla. Viihdelehdissä päästään siten ihastelemaan hänen upeaa vartaloaan.

------

Musiikkilinjaansa popimmaksi ja tyyliään seksikkäämmäksi parin vuoden taukonsa aikana vaihtanut latinokaunotar on nyt kuvattu New Yorkissa sijaitsevan Whitney-museon gaalajuhlassa. Hän oli pukeutunut näyttävään tummaan metallinhohtoiseen iltapukuun, joka korosti myös hänen uskomattoman kapeaa vyötäröään. Katso kuvat tästä.

Viime viikolla Shakira paljasti käyttäneensä opiskeluaikanaan Los Angelesin UCLA-yliopistossa sekä valeasua että valenimeä pysyäkseen tuntemattomana taviksena. Kaiken lisäksi hän kertoi yrittäneensä pukeutua mieheksi, mitä onkin vaikea uskoa kaunottaren uusia kuvia katsellessa.