Arman Alizad: ”Thaimaassa sain aika hyvin pataan”

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Suomalaista televisiohistoriaa tehnyt Kill Arman -televisiosarja on myyty jo 104 maahan ympäri maailmaa. Realitysarja sai kansainvälisen levityssopimuksen keväällä 2009 ja se sisältää kymmenen englanninkielistä jaksoa.

– Thaimaassa sain aika hyvin pataan. Siinä jaksossa näkee aika hyvin yksitoistakertaisen thainyrkkeilyn maailmanmestarin ja nelikymppisen räätälin eron, Arman kertoo Kauppalehdessä.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Samalla Arman Alizad kertoo, että uuden tuotantokauden mieleenpainuvin kokemus oli vierailu etiopialaisen Suri-heimon keskuudessa. Suuritöisen vierailun järjestelyt kestivät yhteensä peräti 14 kuukauden työn ja jonkin verran myös rahallista panostusta. Ohjelman kansainvälisestä levityksestä on vastannut Duudsonien Rabbit Films -tuotantoyhtiö. Tällä hetkellä Kill Armanin suurin kanava on BBC.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.