Sarah Shahi kuvattiin riisumassa

Suomessakin esitetyssä L-koodi -televisiosarjassa nähty amerikkalaiskaunotar Sarah Shahi on tuttu kaunotar kymmenistä muistakin televisiosarjoista, mutta varsinaista läpimurtoa sivuosissa viihtyvä neitokainen ei ole vielä tehnyt. Nyt sellainen on päivä päivältä lähempänä.

------

Sarah on nyt itse julkaissut Twitter-blogissaan kuvan, jossa hänet nähdään alusvaatteisillaan takahuoneessa. Kaunotar kirjoitti itsekin kuvatekstiin otoksen olevan peräisin kuvaussession kulissien takaa. Verkossa julkaistun kuvan perusteella Sarah on edelleen huippukunnossa.

30-vuotias Sarah Shahi, oikealta nimeltään Aahoo Jahansouzshahi, aloitti varsinaisen näyttelijäuransa vuonna 2000. Hän sai ensimmäisen näkyvämmän roolinsa jo samana vuonna Spin City -sarjassa. Sittemmin sarjojen sivuosia on tullut kymmeniä, ja Sarah on nähty muiden muassa sarjoissa Teho-osasto, Supernatural, L-koodi ja Sopranos sekä muutamissa elokuvissa. Vuonna 2011 hän tähdittää uutta Fairly Legal -televisiosarjaa.

Sarah Shahi Twitter