Kuluvaa vuotta 2010 on jäljellä enää muutama päivä, joten lähestyvä vuodenvaihde tuo päivittäin julkisuuteen yhä enemmän erilaisia listauksia. Nyt vuorossa on suositun Total Sports -urheilujulkaisun listaus vuoden seksikkäimmistä urheilukaunottarista ja heidän poseerauksistaan.
Vuoden seksikkäimmäksi sporttikaunottareksi on valittu Arianny Celeste ja hänen taannoinen poseerauksensa Playboy-lehden kannessa ja sisäsivuilla. Toiseksi rankattiin Diana Taurasi ja hänen alastonkuvansa ESPN-lehdessä. Kolmanneksi puolestaan sijoittui Men’s Fitness -lehdessä yläosattomissa poseerannut Roberta Mancino.
Viiden seksikkäimmän urheilukaunottaren listalle nousivat heidän lisäkseen Anastasia Ashley ja hänen poseerauksensa Airwalk-lehdessä sekä Stacy Keibler ja hänen sensuellit kuvansa Maxim-lehden sivuilla. Kymmenen joukossa olivat myös Allison Baver, Ana Ivanovic, Maria Kanellis ja Lindsey Vonn.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Arianny Celeste tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.