Mellakkavideoista tehtiin Britannian ”matkailumainos”

Matkailu Nettivideot Uutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Britanniassa alkuviikosta tapahtuneet mellakat ryöstäytyivät pahasti viranomaisten hallinnasta ainakin Lontoossa, Birminghamissa ja Manchesterissä. Sittemmin tilanne on jo hieman rauhoittunut, mutta mellakoiden jälkipyykkiä käydään läpi vielä pitkään.

Yhteisömedioiden suosion myötä maailmalla päästiin seuraamaan myös Britannian järkyttäviä tapahtumia huomattavasti aikaisempaa seikkaperäisemmin, kun tapahtumista julkaistaan verkossa tuhansia videoita päivässä. Nyt verkossa ja televisiossa esitetyistä videoista on tehty parodiaa.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Britannian jo olemassa olevaan mainosvideoon vaihdettiin nimittäin alkuperäisten kuvien tilalle  pelkästään mellakkavideoita, joissa nähdään kuinka kokonaisia kerrostaloja palaa maan tasalle ja kuinka ihmisjoukot ottavat yhteen poliisin kanssa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , , tai laajemmin tästä aihealueesta Matkailu, Nettivideot, Uutiset -osioistamme.