Televisiokaunotar riehui kännissä – sai porttikiellon baariin

Kohutun amerikkalaisen Jersey Shore -realitysarjan tähdet nousevat aika ajoin otsikoihin toilailuidensa johdosta. Esimerkiksi ohjelman naistähti Deena Cortese pidätettiin kesällä ja vietiin käsiraudoissa putkaan, kun hän örvelsi juovuksissa julkisella paikalla.

------

Nyt realitykaunottaren uutisoidaan saaneen porttikiellon Seaside Heightsissa sijaitsevaan baariin. Deena Cortese riehui kesällä Spicy Cantina and Mexican Grille -anniskeluravintolan edustalla, ja joutui poliisiauton takapenkille häiritsevän käyttäytymisensä vuoksi. Tapahtuneen aikaan päihtynyt neitokainen oli kuvaamassa Jersey Shoren kuudetta tuotantokautta, TMZ-sivusto uutisoi.

The Jersey Shore -realitysarjaa näyttävä MTV-televisiokanava ei ole kommentoinut Deenan toilailuja. Sarjan päätähdistä muutkin ovat joutuneet vuosien varrella tekemisiin virkavallan kanssa. Esimerkiksi hiljattain Lorenzo-esikoispoikansa synnyttänyt Nicole ”Snooki” Polizzi pidätettiin vuonna 2010 humalassa aiheutetun häiriön takia.