Tom Cruise pokasi Laura Preponin

Skientologitähti Tom Cruise on etsiskellyt itselleen ”vaimomatskua” jo pidemmän aikaa. Hänen arveltiin taannoin deittailevan 70’s Show -komedienne Laura Preponia. Nyt parin romanssi on saanut vahvistuksen.

------

Elokuvamaailman supertähti, viisikymppinen Tomppa on nimittäin deittaillut Lauraansa salaisesti jo kuukausien ajan. Paria yhdistää muun muassa skientologiakirkkoon kuuluminen. Preponin Orange Is the New Black -sarjan kuvaustiimi on tiennyt suhteesta jo pitkään.

– Siitä kohistaan hänen TV-sarjansa kuvauksissa, kertoi lähde New York Post -lehdelle.

Cruise on tuntenut Laura Preponin jo vuosia. Hän halusi deittailla kaunotarta nähtyään tämän Orange Is the New Black -televisiosarjassa. 34-vuotias Laura tapaili aiemmin Veljemme on nero -sarjan Francis-isoveljeä näytellyttä Chris Mastersonia. Pari kuitenkin päätti suhteensa vuonna 2012. Tom Cruise ja Laura Prepon nähtiin ensi kertaa yhdessä Los Angelesissa marraskuussa, jolloin he viettivät treffi-iltaa The Renaissance -ravintolassa.