Hurjapää laskeutui aktiiviseen tulivuoreen – sulan laavameren päälle

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Seikkailijaluonteisilla ihmisillä on tapana toteuttaa sellaisia tempauksia, joita järkevästi ajattelevat ihmiset eivät koskaan lähtisi tekemään. Nyt tähän joukkoon on liittynyt myös Sam Cossman, jonka tempaus hakee vertaistaan mistä tahansa aikaisemmasta.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Sam Cossman sai nimittäin päähänsä laskeutua Vanuatulla sijaitsevalla Ambrymin saarella köysien avulla aktiivisen tulivuoren uumeniin, jossa lämpötila muistutti lähinnä uusia ja jonka pohjalla valtava massa sulaa laavaa kupli näyttävästi. Videomateriaali on nyt muistona siitä mitä hullunrohkeat ideat voivat tuoda tullessaan.

Vimeo
Vimeo
Vimeo
Vimeo

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.