Unohti autosta käsijarrun – miehen virtsatauko päättyi huonosti

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Tuore kojelautakameran taltioima venäläisvideo toimii hyvänä muistutuksena sille, miksi käsijarru ei ole todellakaan turha keksintö. Siinä koomisen näköiseltä onnettomuudelta olisi voitu välttyä, jos kuljettaja olisi vain muistanut kytkeä autonsa käsijarrun päälle.

Videolla mies on pysähtynyt virtsaamaan talvisen metsätien reunalle. Miehen keskittyessä rakkonsa tyhjentämiseen, alkaa hänen autonsa luisua mäkistä tietä alas.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Kuljettaja yrittää turhaan juosta autonsa perään. Lopulta ajoneuvo suistuu tieltä ja vierähtää katolleen. Toivottavasti kuljettaja oppi laittamaan jatkossa käsijarrun päälle virtsatauon ajaksi.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

PS: Lue lisää autoista Tyyliniekka.fi -verkkolehdestä.

.