Carrie Fisher nähdään seuraavassa Star Warsissa – kohtaukset jo kuvattu

Viihdeuutiset Toimittaja:

Näyttelijä Carrie Fisher menehtyi tiistaina 27. joulukuuta 60-vuotiaana. Monet tuntevat tähden parhaiten Star Wars -elokuvista, joissa hän näytteli prinsessasta kenraaliksi edennyttä Leia Organaa.

Carrie Fisher oli mukana vuonna 2015 ilmestyneessä Star Wars: The Force Awakens -elokuvassa. Uutinen tähden kuolemasta sai monet pohtimaan, ehtikö hän viimeistellä kohtauksiaan elokuvasarjan vuonna 2017 ensi-iltansa saavassa jatko-osassa.

Nyt Variety on paljastanut, että Fisherin kohtaukset todella ehdittiin kuvata ennen tähden kuolemaa. Star Wars -sarjan kahdeksannen osan kuvaukset satiin päätökseen heinäkuussa, ja elokuva on parhaillaan jälkituotannossa.

Näyttelemisen ohella taitavana kirjoittajana tunnettu Carrie Fisher oli ennen kuolemaansa mukana myös Amazonin Catastrophe-komediasarjassa. Hän oli juuri palaamassa sarjan tulevan kauden kuvauksista Lontoossa, kun sydänkohtaus yllätti hänet lentokoneessa.

Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.