Hyvän mutta kukkarolle sopivan vuokra-asunnon löytäminen ei ole usein helppoa. Etenkin pienikokoisista yksiöistä saattaa paljastua erikoisia ja pahimmillaan asumista vaikeuttavia sisustus- ja pohjaratkaisuja.
San Franciscossa tarjotaan vuokralle yksiötä, joka on herättäny tyrmistystä verkossa. Kaupungin korkeiden vuokrahintojen ansiosta erittäin pienikokoisesta asunnosta pyydetään SFist-sivuston mukaan jopa 2.000 dollarin kuukausihintaa. Korkea vuokra ei kuitenkaan ole ainoa raivoa nostattava asia yksiössä.
Asunnosta otetuista kuvista paljastuu, että suihkykoppi ja WC-pönttö sijaitsevat aivan keittiönurkkauksen vieressä. Ratkaisu ei ole ainoastaan hankala yksityisyyden kannalta, vaan myös epäilemättä erittäin epähygieeninen.


Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten wc tai laajemmin aihealueesta Koti & Asuminen Viihdeuutiset.