Poliisi raportoi hälytystehtäviä koko yön livenä: ”Päihtynyt ei pysty etenemään omin voimin”

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Suomalaiset poliisilaitokset ovat aktivoituneet viime vuosina hyvin sosiaalisen median saralla, ja parhaillaan Sisä-Suomen poliisilla on käynnissä 24 tunnin Twitter-maraton. Aamuviiteen saakka läpi yön jatkuva somemaraton tuottaa parhaillaan reaaliajassa Sisä-Suomen poliisin Twitter-tilillä.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Viranomaiset ovat tänään kertoneet Pirkanmaan tehtävistä avoimesti ja reaaliaikaisesti verkossa. Mitään yksityiskohtaisia tietoja ei ole kerrottu, mutta kansalaiset on pidetty ajantasalla siitä millaisia tehtäviä poliisilla on kesäperjantaisin. Alla muutamia poimintoja viesteistä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.