Mikroautoilla revittely on tullut monille tutuksi niille omistetuilta radoilta, mutta eräs mies päätti taannoin harrastaa kartingia oikealla tiellä. Seurauksena oli hämmentävä poliisin takaa-ajo.
30-vuotias mies oli ajanut humalassa mikroautoa pitkin Brasilian Paranan katuja. Poliisi päätyi Racing Elite -sivuston mukaan jahtamaan karting-autoa jopa 20 minuutin ajan.
Lopulta epäilty jätti mikroautonsa ja yritti jatkaa pakoaan jalan. Mies onnistuttiin kuitenkin pidättämään, ja häntä syytetään rattijuopumuksesta sekä liikenteen vaarantamisesta. Hämmentävä takaa-ajo ikuistetui sittemmin viraalina levinneeksi videoksi turvakameran toimesta.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Brasilia, mikroauto, Poliisi, rattijuoppo, rikos tai laajemmin tästä aihealueesta Autot, Uutiset -osioistamme.