Mies muutti aiemmin nimensä Michael Jacksoniksi – haluaa nyt vaihtaa takaisin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Nimen muuttaminen samaksi kuin kuuluisalla poptähdellä ei osoittautunut pitkällä tähtäimellä hyväksi ideaksi 38-vuotiaalle brittiläismiehelle. Nyt hän haluaa vaihtaa nimesä uudelleen.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

John Lomas oli vaihtanut nimensä Michael Jacksoniksi idolinsa mukaan. Jacksonin ahdistelusyytöksiin paneutuvan Leaving Neverland -dokumentin aiheuttaman kohun myötä mies kuitenkin pelkää nimen haittaavan työnhakua.

– Muutin nimeni virallisesti Michael Jacksoniksi. Olen tukenut häntä sokeasti vuosien ajan. Viimeaikaisten käänteiden myötä se on loppunut, Jackson kuvailee Mirror-lehdelle.

Vuonna 2011 Asperger-diagnoosin saanut mies on aloittanut GoFundMe-kampanjan, jossa hän yrittää kerätä nimen vaihtamiseen tarvittavaa 140 euroa. Mies kertoo myös hankkiutuneensa eroon suuresta osasta mittavaa Michael Jacksonin oheistuotteiden kokoelmaansa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.