Prinssi Harry aloitti uuden harrastuksen – Meghan osti synttärilahjaksi surffaustunteja

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Kuninkaalliset tehtävät taakseen jättäneet prinssi Harry ja hänen vaimonsa Meghan Markle muuttivat taannoin Kalifornian Santa Barbaraan. Nyt Harryn on paljastettu aloittaneen uuden, Kalifornian aurinkoon sopivan harrastuksen.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Prinssi Harry täytti taannoin 36 vuotta. Meghan Markle yllätti prinssin ostamalla hänelle syntymäpäivälahjaksi surffaustunteja. Page Six -sivuston mukaan Harryn kerrotaan nauttivan suuresti uudesta harrastuksestaan ja rakastavansa Santa Barbaran äveriäässä Montecitossa elämistä.

Pariskunta muutti elokuussa Montecitossa sijaitsevaan yhdeksän makuuhuoneen luksuskotiin. Harryn ja Meghanin kerrotaan maksaneen siitä yli 14,6 miljoonaa dollaria. Luksuskodista löytyy muun muassa ruusupuutarha, tenniskenttä, teehuone, uima-allas ja lasten leikkimökki.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.