Metsästä löydetty kranaatti paljastui makuuhuoneen intiimivälineeksi

Eri puolilta maailmaa löydetään toisinaan edelleen toisen maailmansodan aikaisia räjähteitä. Taannoin Saksasta löydettiin epäilty pommi, joka kuitenkin paljastui lopulta huomattavasti harmittomammaksi kirjaimelliseksi seksipommiksi.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Lenkkeilijä oli löytänyt Passaun läheisestä metsästä laukun, joka sisälsi epäilyttävästi kranaattia muistuttavan esineen. Laukun sisältöä tutkimaan hälytettiin poliisin pommiryhmä. Toisen maailmansodan aikaisten ammusten ja räjähteiden löytyminen Tsekin ja Itävallan rajojen tuntumassa sijaitsevalta alueelta ei ole harvinaista.

Laukusta löydettyjen kondomien ja liukuvoiteen ansiosta poliisi alkoi epäillä, ettei esine ollut kuitenkaan pommi. Lopulta kyseessä vahvistettiin olleen todellisuudessa vain kuminen seksilelu. The Guardian -lehden mukaan viranomaiset totestivat internet-haun osoittaneen, että markkinoilta todellakin löytyy kranaattien näköisiä seksivälineitä.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Ohhoh! Viihdeuutiset.